شرایط و مقررات استفاده از نرم‌افزار مدیریت ثروت بلوط

کاربر گرامی!
از این که بلوط را انتخاب کرده‌اید، خوشحالیم و قدردان انتخاب شما هستیم. قوانین و مقررات بلوط در راستای حفظ حقوق شما و رعایت قانون، تهیه و تدوین شده و استفاده از خدمات بلوط به منزله پذیرش آن‌ها است. از این‌که قوانین و مقررات بلوط را با دقت مطالعه می‌کنید، سپاسگزاریم.

ماده 1 - اصطلاحات و تعاریف:

اصطلاحاتی که در این سند به کار رفته است دارای تعاریف زیر است:
1-1) شرکت: شرکت مدیریت ثروت هوشمند بلوط که در زمینه پس‌انداز و سرمایه‌گذاری خرد فعالیت می‌کند و کلیه حقوق مادی و معنوی بلوط متعلق به آن است.
2-1) بلوط: خدمات نرم‌افزاری که توسط شرکت به منظور پس‌انداز و سرمایه‌گذاری خرد به کاربران ارائه می‌شود.
3-1) اپلیکیشن: نرم‌افزار متعلق به شرکت، برای استفاده از خدمات بلوط، که حق استفاده از آن برابر شرایط مندرج در سند حاضر به کاربران اعطا می‌شود.
4-1) سایت: پایگاه اینترنتی شرکت به نشانی https://balootsaving.ir.
5-1) کاربر: شخصی حقیقی است که از طریق اینترنت به اپلیکیشن متصل و از خدمات آن بهره‌مند می‌شود.
6-1) حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات بلوط در اپلیکیشن ایجاد کرده‌اند.
7-1) اطلاعات شخصی: اطلاعات شخصیِ دریافتی از کاربر یعنی شماره موبایل، ایمیل، نام و نام خانوادگی و یا برخی از اطلاعات اختیاری است.
8-1) اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که بلوط حق ارائه آن به شخص ثالث را ندارد. این اطلاعات شامل مواردی بوده که به صورت مستقیم از سوی کاربران در اپلیکیشن وارد می‌شود و یا اطلاعاتی است که به صورت خودکار و در نتیجه بهره‌برداری از خدمات بلوط توسط شرکت یا طرف‌های تجاری، تولید یا در اختیار شرکت قرار داده می‌شود.
9-1) قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: عبارت است از قانون اساسی، قوانین عادی، آئین‌نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های مرتبط بانکی، پولی، تجارت الکترونیکی و دیگر قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران.

ماده 2 - حساب کاربری:

1-2) کاربران با استفاده از خدمات اپلیکیشن بلوط می‌پذیرند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی پذیرفته‌اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند و استفاده کاربران از اپلیکیشن، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در سایت و اپلیکیشن بلوط در دسترس است.
2-2) برای استفاده از خدمات بلوط لازم است که هر کاربر، یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. همه افراد می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن کنند. کاربر مذکور برای استفاده از خدمات باید شماره تلفن همراه خود را ثبت کرده و با دریافت کد فعالسازی وارد اپلیکیشن شود.
3-2) کاربران متعهد می‌شوند که صرفاً با شماره موبایل متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در اپلیکیشن بلوط اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص صاحب شماره موبایل، تماماً مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد کرد.
4-2) کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی اپلیکیشن را مطابق با واقعیت، صحیح و به‌‌روز وارد کنند و کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت هیچ گونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلامی بر عهده نخواهد داشت.
5-2) بلوط به منظور حفظ امنیت کاربر برای استفاده از نرم‌افزار، رمز عبور قرار داده است و مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت رمز عبور، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده کاربر خواهد بود.
6-2) کلیه اطلاعات کاربران در سیستم‌های ابری (cloud) براساس شماره موبایل کاربر نگهداری می‌شود. علاوه بر این، کاربر می‌تواند اطلاعات خود را روی گوشی همراه پشتیبان‌گیری کند.
7-2) در صورت پاک شدن اطلاعات کاربر، بلوط مسئولیتی در این خصوص ندارد.
8-2) در صورت مفقود شدن یا دزدیده شدن گوشی موبایل، کاربر باید در اولین فرصت به بلوط اطلاع دهد؛ در غیر این‌ صورت، بلوط مسئولیتی ندارد.
9-2) تمام اطلاعات ثبت شده در اپلیکیشن و دسترسی‌ها، به صورت دستی از سمت کاربر انجام می‌شود و بلوط مسئولیتی در این خصوص ندارد.
10-2) اتصال به بانک‌های موجود در بلوط، از طریق سامانه متعلق به بانک‌ها ایجاد می‌شود و بلوط دسترسی به اطلاعات بانکی شما نخواهد داشت و مسئولیت این اطلاعات برعهده بانک خواهد بود.

ماده ۳ – استفاده از بلوط:

1-3) مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم برای استفاده از خدمات بلوط و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها، به عهده کاربران است.
2-3) کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آن‌ها استفاده کند.
3-3) خدمات بلوط ممکن است با مشارکت شرکت‌ها یا بانک‌های دیگری ارائه شود که شرکت روی آن‌ها کنترلی ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین و مقررات مختص خود را دارند و بلوط مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.
4-3) اطلاعاتی که از تراکنش‌های بانکی ذخیره می‌شوند عبارتند از: نام بانک، مبلغ تراکنش، زمان تراکنش و نوع تراکنش (برداشت یا واریز).
5-3) بلوط هیچ‌گونه دسترسی به حساب‌های بانکی شما ندارد و کلیه اطلاعات بانکی کاربر از سمت بانک تایید و ارسال می‌گردد.
6-3) بلوط اطلاعات شخصی کاربران را به هیچ عنوان با هیچ شخص ثالثی به اشتراک نمی‌گذارد.
7-3) این اطلاعات می‌توانند در آینده بصورت تجمیعی و ناشناس جهت ایجاد گزارش‌های تحلیلی مورد استفاده قرار گیرند.
8-3) از اطلاعات محرمانه تنها به منظور ارائه سرویس‌هایی نظیر برداشت دوره‌ای، مقایسه و ارائه پیشنهادات اقتصادی استفاده می‌شود.
9-3) کاربران می‌پذیرند در صورت نیاز به رفع مشکلات، اطلاعات لازم مانند شماره موبایل مربوط به حساب کاربری و فایل پشتیبان مربوط به اپلیکیشن را برای بلوط ارسال کنند. در غیر این صورت بلوط مسئولیتی درقبال حل مشکل ندارد.
10-3) بلوط در هر درخواست صدور مبلغی را به عنوان کارمزد از کاربر دریافت خواهد کرد. این مبلغ معادل 0.004 مبلغ سفارش با حداقل 3 هزار تومان و حداکثر 200 هزار تومان است که مبلغ ارزش افزوده نیز به آن اضافه می‌شود.
11-3) بلوط در هر درخواست برداشت وجه از قلک، مبلغی را به عنوان کارمزد از کاربر دریافت خواهد کرد. این مبلغ 0.02 مبلغ برداشتی با کف 1000 تومان و سقف 8000 تومان است که مبلغ ارزش افزوده نیز به آن اضافه می‌شود.
12-3) بلوط در هر درخواست فروش مبلغی را به عنوان کارمزد از کاربر دریافت خواهد کرد. این مبلغ معادل 0.004 مبلغ سفارش با حداقل 3 هزار تومان و حداکثر 200 هزار تومان است که مبلغ ارزش افزوده نیز به آن اضافه می‌شود.
13-3) بلوط در هر برداشت پس انداز خودکار مبلغی را به عنوان کارمزد سرویس بانکی دریافت خواهد کرد. این مبلغ معادل 350 تومان است که مبلغ ارزش افزوده نیز به آن اضافه می شود.

ماده ۴ – مسئولیت بلوط:

1-4) شرکت با تمام امکانات خود برای رضایت کاربران و رفع اختلالات احتمالی تلاش می‌کند.
2-4) شرکت تلاش می‌کند امکانات لازم جهت استفاده کاربران از خدمات بلوط را مهیا سازد؛ اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همه دستگاه‌ها یا همه شبکه‌های ارتباطی نخواهد داد.
3-4) تمامی اطلاعات شخصی کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت می‌شود و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع است.
4-4) چنانچه هر یک از کاربران بلوط در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند، برابر شرایط فوق می‌توانند درخواست پشتیبانی خود را از طریق شماره تلفن یا ایمیل پشتیبانی مطرح کنند و شرکت پیگیری لازم را جهت حل مشکل انجام خواهد داد.
5-4) بلوط می‌تواند از اطلاعات کاربران برای بهبود تجربه کاربری و ارائه گزارشات یا مشاوره‌های مالی در زمینه‌های مختلف مانند پس‌انداز، بودجه‌بندی یا سرمایه‌گذاری استفاده کند.
6-4) بلوط می‌تواند از اطلاعات تجمیع شده کاربران، برای پایش اطلاعات به منظور ارائه خدمات به کاربران استفاده کند.
7-4) بلوط از فناوری‌هایی استفاده می‌کند که بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات مالی برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران استفاده می‌نمایند. بلوط از SSL برای رمزنگاری و پیشگیری از نشت اطلاعات در ارتباط با سرور‌های خود استفاده می‌کند.
8-4) در صورتی که اطلاعات کاربران از هر محل دیگری و یا به جهت حملات سایبری به زیرساخت‌های کلی کشور نشت داشته باشد، بلوط مسئولیت هرگونه جبران خسارتی را از خود سلب می‌نماید.

ماده ۵ – مسئولیت کاربران:

1-5) مسئولیت همه اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران باشد، برعهده شخص متخلف بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت.
2-5) شرکت می‌تواند ضمن غیرفعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذی‌صلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.
3-5) هر گونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود، تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. در چنین شرایطی، شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کرده در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
4-5) کاربر موظف است برای دریافت نرم‌افزار، از سایت یا منابع معتبر دانلود اپلیکیشن استفاده کند؛ در غیر این صورت بلوط مسئولیتی نسبت به عملکرد و وجوه پرداختی ندارد.
۵-۵) کاربر موظف است برای خرید اشتراک از حساب کاربری (شماره موبایلی که حساب کاربری بلوط روی آن فعال است) استفاده کند.
6-5) اطلاعات ذخیره شده در فایل پشتیبان، فقط مختص شماره‌ای است که فایل پشتیبان توسط آن ایجاد شده و انتقال آن به شماره دیگر به هیچ عنوان وجود ندارد.
7-5) مسئولیت بازگردانی اطلاعات فایل پشتیبان بلوط، روی شماره دیگر کاملاً به عهده کاربر است و در این صورت بلوط هیچ گونه مسئولیتی در برابر تداخل، حذف، خرابی و ... اطلاعات ندارد.

ماده ۶ – موارد فنی:

1-6) کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس‌کد (source code)نرم‌افزار بلوط انجام دهد، مگر اینکه اجازه چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
2-6) کاربران مجاز نیستند با استفاده از هیچ روشی، نسخه دیگری از خدمات بلوط را روی سرورهای دیگر ارائه کنند.
3-6) کاربران مجاز نیستند در اپلیکیشن بلوط یا در روش ارائه خدمات، تغییر یا اخلالی ایجاد کنند.
4-6) کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
5-6) کاربران حق ندارند فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول، به هیچ بخشی از اپلیکیشن بلوط انجام دهند.

ماده ۷ – قطع خدمات:

1-7) در شرایطی که شرکت به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می‌تواند برای شرکت یا سایر کاربران خطرناک باشد، طبق صلاح‌دید و تشخیص خود، حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات بلوط را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

ممکن است شرایط و مقررات فوق نسبت به سیاست‌های شرکت و همچنین قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران در هر زمانی تغییر کند. آخرین به‌روزرسانی شرایط و مقررات فوق در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۱ انجام شده است.