سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در اپلیکیشن بلوط به دو روش سرمایه‌گذاری مستقیم و سرمایه‌گذاری خودکار امکان‌پذیره. با استفاده از قابلیت سرمایه‌گذاری مستقیم، می‌تونید هر زمانی که تمایل داشتید از منوی سرمایه‌گذاری اقدام به ثبت درخواست خرید صندوق کنید. اگه کمی فراموش‌کارید یا مشغله‌هاتون زیاده، با فعال کردن قابلیت سرمایه‌گذاری خودکار و انجام تنظیمات اون، به بلوط امکان بدید تا به صورت خودکار از محل مبالغ پس‌انداز خودکار، برای شما سرمایه‌گذاری کنه.

از اونجایی که بلوط سعی می‌کنه برای کاربرانش حس آرامش مالی ایجاد کنه، بازارهای با ثبات و مولد رو برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده. در حال حاضر در اپلیکیشن بلوط میشه با استفاده از صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس سرمایه‌گذاری کرد.

با توجه به قوانین و مقررات سازمان بورس، برای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بورسی، باید کد سجام دریافت کنید. درصورتی‌که از قبل این کد رو دارید، با ثبت کد ملی استعلام صورت می‌گیره و درصورتی‌که از قبل احراز هویت سجام شما انجام نشده باشه، لازمه از طریق سایت سجام احراز هویت بشید.

برای شروع سرمایه‌گذاری به کد سجامی نیاز دارید. اگه هنوز سجامی نیستید می‌تونید با استفاده از بلوط، احراز هویت سجام رو به صورت غیرحضوری انجام بدید. بعدازاین که وضعیت سجام شما مشخص شد، صندوق موردنظرتون رو انتخاب و به سادگی سرمایه‌گذاری رو شروع کنید.

شما می‌تونید به اندازه قیمت یک واحد سرمایه‌گذاری که حدود 100 هزار تومانه، سرمایه‌گذاری رو شروع کنید.

ابطال سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بازار سرمایه، رویه تعریف شده سازمان بورس رو طی می‌کنه. معمولاً بین 3 تا 7 روز کاری بعد از تایید درخواست، می‌تونید سرمایه خودتون رو نقد کنید.

پس از اینکه درخواستتون مبنی بر صدور واحدهای سرمایه‌گذاری رو ثبت کردید، طبق روال صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وضعیت درخواست صندوق‌های درآمد ثابت دو روز کاری و صندوق‌های سهامی، سه روز کاری بعد، مشخص می‌شه.

خیر، مبنای قیمت درخواست‌های خرید و فروش، روز کاری بعدی هست.

رد شدن درخواست سرمایه‌گذاری دو دلیل عمده می‌تونه داشته باشه
1- ممکنه قیمت صدور صندوق، از زمان ثبت درخواست تا زمان تأییدش، افزایش پیدا کنه. بلوط سعی می‌کنه با تخمین قیمت صدور واحدهای سرمایه‌گذاری در هنگام درخواست، از این خطا جلوگیری کنه.
2- دلیل دیگه رد شدن درخواست، پر شدن سقف صدور صندوقه که می‌تونه ناشی از الزامات قانونی یا محدودیت‌های داخلی مدیر صندوق باشه. در هر حالت اگر سفارش شما انجام نشه، مبلغش طی یک هفته کاری به حساب سجامی شما عودت داده می‌شه

سود سرمایه‌گذاری با بلوط به صندوق سرمایه‌گذاری انتخابی کاربر بستگی داره. اگر صندوق درآمد ثابت خریده باشید که سالیانه تقریبا 25 درصد سود داره و ماهیانه پرداخت میشه؛ اما اگه صندوق سهامی و یا مختلط خریده باشید سودتون متغیره و از مابه‌التفاوت قیمت فروش با قیمتی که خریدتون هست.

صندوق‌ درآمد ثابت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با ریسک پایینه که در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت ‌شده‌. این نوع صندوق‌ با هدف کمینه کردن ریسک سرمایه‌گذاری، بیش از 90 درصد سرمایه موجود رو به اوراق با درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی اختصاص می‌ده. بعضی از ویژگی‌های این نوع صندوق‌ به شرح زیره:

 • تنوع دارایی‌ها در صندوق سرمایه‌گذاری
 • مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها
 • شفافیت اطلاعات مالی
 • بازدهی خوب با در نظر گرفتن اصول مدیریت ریسک
 • صرفه‌جویی ناشی از مقیاس
 • سرمایه‌گذاری آسان و مطمئن
 • نقدشوندگی بالا

بیش از ۹۰ درصد سرمایه موجود در طرح درآمد ثابت به اوراق با درآمد ثابت و سپرده‌های بانکی اختصاص داره. نرخ سود پیش‌بینی شده سالانه حدود 25 درصده و تجربه‌ای مطمئن در سرمایه‌گذاری بدون ریسک براتون خواهد بود.

همون‌طور که از اسمش مشخصه، این صندوق‌ها از نوع سهامی هستن که در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت‌ شدن. صندوق‌های سهامی با هدف کسب بازده بهینه، با رعایت اصول مدیریت ریسک، سرمایه جمع‌آوری شده رو در سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی، سرمایه‌گذاری می‌کنه. بعضی از ویژگی‌های این صندوق‌ها به شرح زیره:

 • تنوع دارایی‌ها در صندوق سرمایه‌گذاری
 • مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها
 • شفافیت اطلاعات مالی
 • بازدهی خوب با در نظر گرفتن اصول مدیریت ریسک
 • سرمایه‌گذاری آسان و مطمئن
 • نقدشوندگی بالا

خیر؛ ازاونجایی‌که سرمایه‌گذاری در بلوط، سرمایه‌گذاری غیرمستقیم محسوب می‌شه، برای ثبت‌نام نیازی به داشتن کد بورسی نیست. برای شروع سرمایه‌گذاری در بلوط کافیه بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام، صندوق موردنظر رو متناسب با شرایط مالی و میزان ریسک‌پذیریتون انتخاب کنید.

درخواست خرید واحدهای صندوق، متناسب با موجودی قلک شما یا با مبلغ واریزی‌تون، خریداری می‌شه و تا زمانی که تقاضای فروش انجام ندید، این سرمایه به نام خود فرد در حساب صندوق باقی می‌مونه.

خیر؛ با توجه به اینکه سرمایه‌گذار، برحسب قیمت صدور، واریز وجه انجام می‌ده ولی بعد از اون ارزش سرمایه‌گذاری بر مبنای قیمت ابطال محاسبه می‌شه، ارزش دارایی از مبلغی که واریز شده کمتره (این قانون مربوط به تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاریه)

به دلیل اینکه نوسانات بازار در روز خرید، در روند خرید مشکلی ایجاد نکنه و ریسک افزایش قیمت واحد پوشش داده بشه، درصد بیشتری از سرمایه‌گذار دریافت می‌شه. درصورتی‌که این مبلغ اضافی دریافت نشه، ممکنه در روز خرید واحد، قیمت اون افزایش پیدا کنه و سرمایه‌گذار نتونه با مبلغ واریزی، تعداد واحدهای مدنظر خودش رو خریداری کنه. لازم به ذکره که بعد از خرید واحد، مابه‌التفاوت واریز شده به حساب شبای تعریف شده کاربر در سجام برگشت داده می‌شه.

خیر؛ کاربر می‌تونه هر زمان و به مقدار دلخواه، خرید رو به ‌صورت مستقیم با انتخاب صندوق موردنظر انجام بده.

خیر؛ سرمایه‌گذاری با «بلوط» معاف از مالیات بوده و هیچ‌گونه مالیاتی به اصل و سود سرمایه‌ تعلق نمی‌گیره.

مبلغ مشاهده‌ شده حاصل جمع مبالغ پرداخت شده (بدون کارمزد خرید) جهت خرید واحدهای صندوقه.

صندوق برای خرید سهام و اوراق مورد نظرش باید کارمزد پرداخت کنه، به دلیل این کارمزدهای پرداختی، قیمت خرید بیشتر از قیمت فروشه

مبلغ مشاهده‌ شده حاصل‌ضرب تعداد واحد سرمایه‌گذاری شده در قیمت فروشه.

سود سرمایه‌گذاری با بلوط به صندوق سرمایه‌گذاری انتخابی کاربر بستگی داره. اگر صندوق درآمد ثابت با توزیع سود ماهانه خریده باشید که سالانه تقریبا 25 درصد سود داره و ماهانه پرداخت میشه؛ اما اگه سایر صندوق‌ها رو خریده باشید سودتون متغیره و از مابه‌التفاوت قیمت فروش با قیمتی که خریدتون هست.

مبلغ مشاهده شده حاصل‌ضرب تعداد واحد سرمایه‌گذاری شده در قیمت ابطال به همراه دارایی‌های در انتظار کاربر و موجودی قلک کاربره.

سود و زیان صندوق‌ها از ابتدای خرید اونا محاسبه میشه که میتونه خارج از بلوط هم خریداری شده باشه.

در صفحه «امروز» می‌تونین جزئیات ارزش سرمایه‌گذاری، دارایی و سود/زیانتون رو مشاهده کنید.

قیمت تقریبی که در سرمایه‌گذاری مشاهده می‌کنید مربوط به تخمین قیمت روز بعد صندوقه که با توجه به نوسانات بازار تغییر می‌کنه.

سود از دو قسمت تشکیل میشه، یک بخش ناشی از افزایش ارزش واحدهای صندوقه و بخش دیگه ناشی از سوده توزیع شده هست.

دوره ماندگاری 60 روزه یعنی در صورتی که کاربر در کمتر از 60 روز واحدهاش رو بفروشه، احتمال داره سود دریافتیش کمتر از سود پیش بینی شده باشه.

مبلغ مورد نیاز به صندوق سرمایه‌گذاری انتخابی بستگی داره؛ اما به‌طورکلی در حال حاضر امکان سرمایه‌گذاری، حتی با صد هزار تومن امکان‌پذیره.

مقدار سود ماهانه‌ای که قراره آخر ماه به حساب سرمایه‌گذارها واریز بشه به دارایی‌هاشون اضافه میشه و بعد صندوق همین مابه‌التفاوت رو برای سرمایه‌گذارا واریز میکنه و ارزش دارایی‌ها به مبلغ اصلی خودش برمیگرده.

اگه جواب سؤال خودتون رو پیدا نکردید، از طریق پشتیبانی آنلاین در قسمت تنظیمات اپلیکیشن و یا پشتیبانی شرکت بلوط به شماره 02191073656 تماس بگیرید و با ما در ارتباط باشید.